Eυρωπαϊκή συνεργασία

30 Απριλίου 2001
Στο θέατρο «Τόπος Αλλού»
Κεφαλληνίας & Κυκλάδων

Συντονιστής:
Θέατρο Sagohuset (Σουηδία)
Εταίροι:
Θέατρο "Τόπος Αλλού" (Ελλάδα)
Θέατρο ved Sorte Hest (Δανία)
Θέατρο Tryckeri (Φιλλανδία )

Το 14ο Γυμνάσιο συνεργάζεται με το "Τόπος Αλλού" με συντονιστή τον κ. Νίκο Καμτσή

Ομάδα καθηγητών-συντονιστών της έρευνας και της συνθετικής εργασίας των μαθητών:
Γεωργίου Ανδριανή, Κανταρά Αθηνά, Νίκα Αγγελική, Σκουρόγλου Κων/νος

Σενάριο: Γεωργίου Ανδριανή
Σκηνοθεσία: Γεωργίου Ανδριανή
Μουσική Επιμέλεια: Κανταρά Αθηνά
Μετάφραση: Λιβαδά Ευγενία, Νίκα Αγγελική
Σχεδιασμός και επιμέλεια εξωφύλλου: Σκουρόγλου Κων/νος,  Παληοκώστα Νότα
Κοστούμια: Ανάση Μίνα
Σχέδιο εξωφύλλου: Γιαννοπούλου Κέλλυ
Video wall: Σκουρόγλου Κων/νος

Προσαρμογή και επεξεργασία για το www: Σταύρος Κουνάδης

Ομάδες εργασίας μαθητών:
Το Β5 με συντονίστριες τις μαθήτριες: Ρηγοπούλου Ιωάννα Τριάντου Μαριάννα
Το Γ1 με συντονίστριες τις μαθήτριες: Αδαμοπούλου Ευαγγελία, Ανδριοπούλου Παρασκευή, Βλάχου Χαριέτα, Γεωργοπούλου Μίνα, Γρυπάρη Αγλαϊα, Δάμαλου Δήμητρα, Δημητράσκογλου Μαρία

Αφηγητές:
Γρυπάρη Αγλαϊα Γ1,
Κολοβού Ελένη Γ2,
Κουνάδης Κώστας Γ2,
Σωφρονάς Γιώργος Γ5

Στο καράβι της Ιστορίας:
Γ1: Γρυπάρη Αγλαΐα,
Γ2: Κορδά Δώρα, Κολοβού Ελένη, Κουνάδης Κώστας, Λαμπροπούλου Ελένη
Γ3: Μαστραπάς Αλέξανδρος
Γ4: Νασοπούλου Ελένη, Παρασκευοπούλου Μαρία, Σταθοπούλου Μαρίνα
Γ5: Σωφρονάς Γιώργος, Χαϊδεμένου Νατάσα

Στη σκηνή από την "Αυλή των θαυμάτων " συμμετέχουν:
Ζούπας Τάσος Γ2 (Ιορδάνης), Καζάνη Παναγιώτα Γ2 (Αστά), Καρπούζα Κατερίνα Γ2 ('Ολγα), Κουβαράς Νεκτάριος  Γ2 (Στέλιος), Κώτσος Λάζαρος  Γ2 (Στράτος), Σαρλά Έφη  Γ4 (Αννετώ)

Υποβολέας: Γεωργοπούλου Μίνα

Χορωδία:
Α1: Αναστάση Χριστίνα
Α2: Μαντά Φωτεινή, Λιάπη Μιρέλα, Καραταράκης Αδάμ
Α3: Μπαρνασά Φωτεινή
Α5: Σταθάτος Κων/νος
Β2: Καϊμακάμη Ηλιάνα
Β3: Λιακοπούλου Ευαγγελία, Κοσμά Σωτηρία
Β4: Μαυραντώνη Χαρούλα, Ντάνου Πένη
Β5: Περάκη Δήμητρα
Γ2: Καπράλη Ελένη, Καζάνη Παναγιώτα

Ορχήστρα:
Πλήκτρα: Φαράντου Δήμ. Γ5
Κλαρινέτο: Παναγιωτίδης Παν. Γ3
Φλογέρα: Μπούμπα Κατερίνα Γ3
Τζουρά: Κουβαράς Νεκτ. Γ2
Κρουστά: Σκουρόγλου Αλεξ. Β5 Βασιλονικολός Βασ. Α1 Τζαβάρας Θαν. Α5

Στην αρχή της σελίδας